Birding Haapsalu

BIRDING HAAPSALU

Linnukevad on algamas

“Vaatlen 100 linnuliiki 2024” aktsiooniga tänaseks liitunud üle 400 huvilise. Selle üle on äärmiselt hea meel. Kuigi paari nädala eest jõudis Eestisse ka lühike soojalaine, siis aasta esimesed 1,5 kuud on olnud valdavalt küllatki talvised. Seetõttu pole liigirohkus küll siiani olnud väga suur, kuid kohatud on mitmeid põnevaid talvitajaid – vöötkakke, kirjuhahkasid, vesipappe, väikepütte ning hõbehaigrut. Ilmselt kõige üllatavamaks talvitajaks oli Kaja Traageli poolt jaanuari lõpus Harjumaal nähtud talvitav suurrüdi.

Nüüdseks on Eestis valdavad lõunakaare tuuled ning nädala lõpus võib mitmel pool õhutemperatuur kerkida vähemalt 5 soojakraadini. On üsna kindel, et selle soojalainega jõuavad meile ka esimesed rändlinnud. Varakevadisi kevadekuulutajaid on suurim tõenäosus kohata läänesaartel ning ja läänerannikul. Mujal Mandri-Eestis võib esimeste rändlindude saabumine veidi kauem aega võtta, kuid kindlasti tasub õues ringi liikuda ja linde vaadelda kõikjal. Ja kindlasti tuleks nähtud rändlinnud ka Plutof-i andmebaasi kirja panna. Tõenäoliseimateks saabujateks sel nädalal on näiteks hallhani, õõnetuvi, kiivitaja ning põldlõoke. Põnevat linnukevadet kõigile!

Broneeri linnuvaatlusretk  Linnu- ja loomavaatlus Haapsalus & Matsalus

  Linnuvaatlusretked kogenud giidide juhendamisel

  Võta julgelt ühendust

  birdinghaapsalu@gmail.com
  +372 53 932 684

  Booking terms

  Payment.
  Last date for the full payment of the tour is 10 weeks before the tour starts.

  Cancellations by you
  If you cancel your booking either through failure to pay the balance due or for any other reason, we may charge a cancellation fee calculated as follows:
  – 75 days before departure 50% of the holiday cost
  – 50 days before departure 75% of the holiday cost
  – 50 days or less before departure (or failure to join the holiday) 100% of holiday cost.

  Cancellation by us.

  If we cancel, we shall refund whatever money you have paid to us, in full. Our cancellations will be not less than 8 weeks before the tour starts.