Birding Haapsalu

BIRDING HAAPSALU

Piirkonnast

Haapsalut võib õigustatult pidada Eesti linnuvaatluspealinnaks. Haapsalu ja selle lähiümbrus on kahtlemata Eesti üks linnurohkemaid piirkondi.

Siinse linnurikkuse fenomen peitub linna paiknemisel olulisel rändeteel. Tänu sellele mööduvad siit nii kevadel kui sügisel sajad tuhanded rändlinnud. Haapsalut ümbritsevad madalad merelahed pakuvad lindudele pikal rändeteel kosutava peatuse.

Haapsalus ja selle ümbruses võib esile tuua kolm väga head linnuvaatluspiirkonda, kus viime läbi ka linnuvaatlusretki. Neid juhendavad kogenud linnuvaatlejad, kel lisaks suurepärastele teadmistele on kaasas ka kvaliteetne optika.

HAAPSALU LINN

Meeldejäävate linnuelamuste osaliseks võib saada otse linna südames. Haapsalu kaldapromenaad ja mereäärsed kergliiklusteed muudavad linnuvaatluse linnas lihtsaks ja mugavaks. Lahel peatuvate lindude paremaks jälgimiseks on olemas ka vaatlustorn.

Maaliline promenaad ja linnus ning hubased kohvikud teevad Haapsalust suurepärase paiga ka perepuhkuseks. Ja see kõik on vaid tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast! 

Linnuvaatlus Haapsalu linnas on suurepärane valik esmaseks tutvuseks lindude ja linnuvaatluseks. Juhendatud linnuvaatlusretk Haapsalu linnas kestab 2 tundi ja selline linnuvaatlus sobib väga hästi ka väiksemate lastega peredele.

MATSALU RAHVUSPARK

Matsalu on Eesti kõige tuntum linnukaitseala. Eelkõige on põnev Matsalut külastada kevadel aprilli algusest juuni alguseni ning taas sügisel – alates augusti lõpust kuni novembri alguseni. Sel ajal näeb Matsalus alati palju linde. Varakevadel pakub elamuse põhjamaiste luikede kontsert, kevade edenedes saab siin vaadelda suuri hane-ja lagleparvi, erinevaid kahlajaid ning veelinde. 

Sügisel on suurimaks elamuseks kindlasti sookurgede ööbimislendude jälgimine septembrikuu õhtutel.
Peaaegu kõigil retkedel kohtame ka mõnd merikotkast.

Rahvuspargi parimad linnuvaatluskohad asuvad suuresti Matsalu lahe põhjakaldal, kus viime läbi
ka juhendatud linnuvaatlusretki. Linnuvaatlus Matsalu rahvuspargis kestab 4 tundi.

SILMA LOODUSKAITSEALA JA NOAROOTSI

Silma looduskaitseala lahesopid koos Noarootsi järvedega on äärmiselt linnurohked. Lisaks asub Noarootsis ka rändevaatluskohana tuntud Põõsaspea neem. Seetõttu on vaatlusvõimalused väga rikkalikud, pakkudes avastamisrõõmu erineva huviga linnusõpradele.

Silma looduskaitsealal ja Noarootsi teistes linnuvaatluskohtades teeme retki vastavalt kliendi soovile. Väga populaarseks on õhtused retked mais ja juunis, mille käigus kuulame hämaruses häälitsevaid linde.

Broneeri linnuvaatlusretk  Linnu- ja loomavaatlus Haapsalus & Matsalus

  Linnuvaatlusretked kogenud giidide juhendamisel

  Võta julgelt ühendust

  birdinghaapsalu@gmail.com
  +372 53 932 684

  Booking terms

  Payment.
  Last date for the full payment of the tour is 10 weeks before the tour starts.

  Cancellations by you
  If you cancel your booking either through failure to pay the balance due or for any other reason, we may charge a cancellation fee calculated as follows:
  – 75 days before departure 50% of the holiday cost
  – 50 days before departure 75% of the holiday cost
  – 50 days or less before departure (or failure to join the holiday) 100% of holiday cost.

  Cancellation by us.

  If we cancel, we shall refund whatever money you have paid to us, in full. Our cancellations will be not less than 8 weeks before the tour starts.