Birding Haapsalu

BIRDING HAAPSALU

Hetkel looduses

Haapsalu piirkond pakub suurepäraseid võimalusi lindude vaatlemiseks igal aastaajal.

Kevad
Kevad on linnuretkeks kindlasti üks parimaid aegu. Esimesed põldlõokesed, kiivitajad ning häälekad laululuiged jõuavad siinsetele aladele juba märtsi keskpaigas. Pikal ja kurnaval rändeteel on Haapsalut ümbritsevad märgalad lindudele asendamatuks puhke-ja toitumisalaks. Aprillis ja mais on ümbruskonna põllud, merelahed ja rannaniidud tulvil rändel peatuvatest lindudest ja nende kõlavast kontserdist.
Kõige liigirohkemaks ajaks on mai keskpaik, mil kohale on jõudnud ka kõige hilisemad saabujad.
Kevad on hea aeg ka paljude metsalindude kohtamiseks – varahommikuti trummeldavad metsades rähnid ning õhtuhämaruses hakkavad huikama erinevad kakuliigid.

Suvi
Suvi on suurepärane aeg pesitsevate lindude tundmaõppimiseks.
Samuti algab paljude veelindude ja kurvitsaliste sügisränne juba juuli keskel. Oma teekonnal lõunas asuvatele talvitusaladele mööduvad nad taaskord ka Haapsalust. Suvekuude üks imelisemaid looduse vaatemänge on mustvaeraste sulgimisränne, mis leiab aset juuli teises pooles. Madalalt üle mere lendavates vaeraahelikes on tihti koos tuhandeid linde ning nende parved võivad selliselt olla isegi paari kilomeetri pikkused. Augustis jätkub erinevate kurvitsaliste ränne ning see on ka parim aeg punajalg-pistrike kohtamiseks.

Sügis
Ilmade jahenemine ja päevade lühenemine on paljudele lindudele märguandeks, et on aeg taas soojematele aladele rännata. Haapsalu piirkond on hästi tuntud rändel peatuvate sookurgede ööbimisalana. Septembrikuu õhtutel koguneb Matsalu ja Haapsalu lahe äärde ööbima kuni 25 000 sookurge. Päikeseloojangu eel kurblike kruuksete saatel toimuv ööbimislend on sügise üks romantilisemaid looduselamusi.
Lisaks sookurgedele on Haapsalu piirkond ka suurepärane paik erinevate veelindude ja värvuliste rände jälgimiseks. Kõige mitmekesisem on lindude ränne septembri lõpus ja oktoobri alguses.

Talv
Talvepäevad on küll lühikesed, kuid pakuvad sageli meeldejäävaid linnuelamusi. See on hea aeg põnevate talikülaliste leidmiseks. Näiteks on Haapsalu ümbrus parim piirkond Eestis kohtumaks pilkupüüdva vöötkakuga. Talvekuudel võib siin hea õnne korral kohata ka Euroopa ohustatuimat mereparti – kirjuhahka.

Broneeri linnuvaatlusretk  Linnu- ja loomavaatlus Haapsalus & Matsalus

  Linnuvaatlusretked kogenud giidide juhendamisel

  Võta julgelt ühendust

  birdinghaapsalu@gmail.com
  +372 53 932 684

  Booking terms

  Payment.
  Last date for the full payment of the tour is 10 weeks before the tour starts.

  Cancellations by you
  If you cancel your booking either through failure to pay the balance due or for any other reason, we may charge a cancellation fee calculated as follows:
  – 75 days before departure 50% of the holiday cost
  – 50 days before departure 75% of the holiday cost
  – 50 days or less before departure (or failure to join the holiday) 100% of holiday cost.

  Cancellation by us.

  If we cancel, we shall refund whatever money you have paid to us, in full. Our cancellations will be not less than 8 weeks before the tour starts.